Алергологія, імунологія

Алергологія - це розділ медицини, який вивчає алергічні реакції і захворювання, причини їх виникнення, механізми розвитку та прояви, методи їх діагностики, профілактики та лікування.

До алергії відносяться імунні реакції (реакції гіперчутливості I типу), при яких в організмі людини виробляються особливі антитіла (імуноглобуліни класу Е) до специфічних речовин. Імунна відповідь у разі алергії йде зміненим, нетиповим шляхом. Речовини, які призводять до сенсибілізації (викликають таку реакцію імунної системи), називаються алергенами. Алергени потрапляють в організм з їжею (харчові алергени) або з повітрям (інгаляційні алергени).

Алергічні захворювання зустрічаються досить часто. Численні дані свідчать про існування спадкової схильності до алергії. Так, батьки, що страждають алергією, піддаються більшому ризику мати дитину з тією ж патологією, ніж здорові пари. Однак строгої відповідності гіперчутливості по відношенню до певних алергенів між батьками і дітьми не спостерігається.

Алергія - це не просто нежить і загальне нездужання. Алергічні процеси без належної корекції здатні проявлятися у вигляді серйозних розладів, таких як бронхіальна астма, анафілактичні реакції або набряк Квінке.

Діагностика алергій зводиться до точної ідентифікації речовини-алергену. З цією метою використовують шкірні проби з алергенами. Застосовують різні набори (панелі) з алергенами, що найбільш поширені. Зазвичай це пилкова та побутова інгаляційні панелі, а також харчова панель.

Боротися з алергією не так вже й легко. Медикаментозні засоби зазвичай недостатньо ефективні. Найбільш простим і ефективним способом позбавлення від алергії є повне виключення попадання алергену в організм. На жаль, це не завжди можливо, так як потребує зміни місця і способу життя людини. Крім того, часто присутня сенсибілізація до декількох алергенів, і виключити їх всі буває ще важче.

Високу ефективність у лікуванні алергій показала АСІТ (алерген-специфічна імунотерапія) або алерговакцинація. Суть лікування полягає у вакцинації пацієнта наростаючими дозами специфічного алергену. При цьому імунна відповідь перебудовується на нормальний шлях, а гіперчутливість або значно зменшується, або зникає зовсім.

У медичних центрах Into-sana виявляються наступні послуги пацієнтам з алергіями:

  • Амбулаторний прийом дорослих у лікаря-алерголога.
  • Алергологічна діагностика на різні харчові і інгаляційні алергени.
  • АСІТ (специфічна алерговакцинація).

Лікарі