Дитяча ортопедія і травматологія

Діти ведуть дуже активний спосіб життя, внаслідок чого у них виникають травми різного характеру. Діагностикою та лікування травм, пошкоджень, вивихів, переломів і розтягувань займається дитячий травматолог. Знаючи особливість дитячого організму, лікар-ортопед-травматолог дитячий визначить патологію і призначить адекватне лікування.

Крім травматичних ушкоджень ортопедія і травматологія займається лікуванням вроджених патологій опорно-рухового апарату, таких, як дисплазія тазостегнових суглобів, вроджена кривошия, плоскостопість, сколіоз, порушення постави. Саме в дитячому віці важливо помітити початок розвитку недуги і звернутися за кваліфікованою допомогою. Прогресування порушень в розвитку скелета може призвести до низького рівня життя в період дорослого віку, а також до порушення функціонування організму в цілому.

Ми, як лікарі і батьки в одній особі, просимо вас уважно стежити за безпекою дитячих ігор, місць навчання і відпочинку, хоча деколи це буває дуже не просто. Дитяча фантазія і рівень активності у дітей високі. Тому, якщо все-таки дитина отримала травму і скаржиться на біль в будь-якій частині тіла, його необхідно негайно показати лікарю.

Лікування травм у дітей має свої особливості. По-перше, дитина не завжди може зрозуміло пояснити, де і що болить. Діти до року дуже часто пристосовуються до болю, тобто надають таке положення пошкодженої кінцівки, коли біль відсутня або мінімальна. В результаті, коли батьки починають щось підозрювати, дитячий травматолог вже констатує період загоєння травми.

Діткам дуже рідко оперують переломи – це ще одна специфіка дитячої травматології. Адже кістки ростуть, а значить використовувати фіксовані пристосування для остеосинтезу можна.

Якщо дитина на ваших очах отримала травму, або повернулась з прогулянки і скаржиться на біль в кінцівках, розповідає, що пережила падіння з дерева, удар під час гри в футбол, невдало потренувалась на уроці фізкультури, не відкладайте. Покажіть дитину травматологу.

Лікарі