Кардіологія

Отримати ці послуги можна за адресами:

Київ вул. Нижній Вал, 49а
Київ вул. Раїси Окіпної, 4б
Київ вул. Дніпровська набережна, 25

Телефон контакт-центру

+38 (044) 393-00-00

Телеграм-бот

Кардіологія - це розділ медицини, який займається діагностикою та лікуванням захворювань серця і судин.

Записатися на консультацію кардіолога в Києві

Смертність від серцево-судинних захворювань та їх ускладнень продовжує лідирувати за даними світової статистики. Саме з цієї причини так важливо звернутися до лікаря-кардіолога при перших проявах хвороби - болі в серці, при підвищенні артеріального тиску і т.п. Після сорока років планове кардіологічне дослідження показано всім чоловікам, навіть за відсутності скарг. Жінкам планове обстеження показано, починаючи з 50-ти років.

Кардіологічне обстеження

В медичних центрах Into-sana крім консультації кардіолога за рекомендацією лікаря можливопровести ряд дообстеження:

  •      електрокардіографію (ЕКГ);
  •      добове моніторування артеріального тиску (АТ) та/або ЕКГ.

Залежно від ситуації діагностична програма може бути розширена за рекомендацією лікаря-кардіолога.

Часто використовуються додаткові обстеження:

  • УЗД серця, нирок, наднирників, щитоподібної залози, доплеграфія судин;
  • добовий моніторинг ЕКГ і артеріального тиску протягом доби (холтерівське моніторування);
  • ліпідограма;
  • біохімічний аналіз крові;
  • консультації офтальмолога, невролога, ендокринолога, гінеколога.

Консультація кардіолога передбачає аналіз скарг та їх зв'язок з різними факторами, огляд, вимірювання артеріального тиску, складання плану обстеження. При наявності скарг та об'єктивних показань (підвищеному тиску, зміни на ЕКГ) вже на цій консультації призначається лікування.

На другій консультації лікар уточнює діагноз на підставі результатів обстеження і призначає лікування (або проводить його корекцію).

ЕКГ (електрокардіограма) - метод реєстрації біоелектричних потенціалів серця. Даний метод дозволяє виявляти вогнища ішемії (ділянки порушення кровопостачання) серцевого м'яза і різні порушення ритму серцебиття.

УЗД серця (ехокардіографія або ЕхоКГ) - ультразвукове дослідження серця, що дозволяє оцінити розміри серця та його відділів, структуру, клапанний апарат, кровообіг в камерах серця і великих судинах, скоротливу здатність міокарда.

УЗД нирок, наднирників і щитоподібної залози - ці види ультразвукового обстеження проводяться з метою пошуку причин підвищення артеріального тиску.

Доплерографія судин - ультразвукове обстеження судин голови, шиї, кінцівок. Даний метод дозволяє виявити грубі атеросклеротичні зміни в судинах, вроджені та набуті аномалії судин.

Добовий моніторинг ЕКГ і АТ (Холтерівське моніторування) - реєстрація ЕКГ і значень артеріального тиску протягом доби за допомогою спеціального апарату. Цей метод дозволяє оцінити зміни ЕКГ і АТ в умовах звичного режиму людини, у нічний час, на тлі появи симптомів (болю в серці, запаморочень, задишки і т.п.). Ефективно також діє застосування добового моніторування з метою оцінки ефективності призначеного лікування.

Ліпідограма - лабораторне дослідження крові, що визначає в крові рівень холестерину та його фракцій. Результати ліпідограми дозволяють оцінювати ризик атеросклеротичного ураження судин.

Біохімічний аналіз крові - в першу чергу це визначення рівня глюкози в крові. Цукровий діабет часто супроводжує серцево-судинні захворювання і суттєво погіршує прогноз. При наявності болю в серці і зміни на ЕКГ може бути рекомендований тропоніновий тест з метою виключення інфаркту міокарда.

Консультація офтальмолога необхідна з метою оцінки стану судин людини. Очне дно - це єдине місце в нашому організмі, де можна побачити і оцінити судини. Зміна судин очного дна є діагностичним критерієм при постановці діагнозу «Гіпертонічна хвороба другої стадії».

Консультація невролога необхідна з метою виключення міжреберної невралгії, яка дає схожу з захворюваннями серця симптоматику. Невролог також оцінює наявність енцефалопатичних проявів в результаті атеросклеротичного ураження судин.

Консультації ендокринолога та гінеколога необхідні з метою пошуку причин підвищення артеріального тиску. Так, гормональні порушення в результаті захворювань щитоподібної залози або клімактеричного синдрому можуть провокувати підвищення артеріального тиску.

Паралельне спостереження у кардіолога і ендокринолога необхідно в разі наявності у пацієнта цукрового діабету.

Своєчасне виявлення і лікування серцево-судинного захворювання дозволить не тільки істотно зекономити час та гроші в майбутньому, але і продовжить життя, підвищить його якість.

Лікарі