Конізація шийки матки в Києві
Отримати ці послуги можна за адресами:
Київ вул. Нижній Вал, 49а
Київ вул. Раїси Окіпної, 4б
Київ вул. Дніпровська набережна, 25
Телефон контакт-центру
Сьогодні клініки пропонують багато способів лікування дисплазії шийки матки, починаючи від вакцинацій (у ранньому віці з ревакцинацією у 18 та 26 років) та медикаментозної терапії до хірургічного втручання. Одним із варіантів останнього є конізація шийки матки.
Конізація шийки матки: сутність операції, ризики
Сама операція невелика та малоінвазивна, її можна проводити в умовах денного стаціонару. Сутність операції полягає у видаленні ураженої частини шийки матки у вигляді конуса. Широка частина конуса розміщується на вагінальній поверхні шийки матки, охоплюючи зону ураження, а вузька досягає каналу шийки матки. Для виключення злоякісної пухлини після видалення тканину відправляють на гістологічне дослідження.
Деякі спеціалісти вважають цей метод хірургічного лікування небезпечним для здоров'я жінки. Небезпека полягає в невиношуванні плоду або патологічних родах. Однак, із вдосконаленням сучасних технологій та оновленням хірургічних інструментів частота виникнення ускладнень різко знижується.
Показання та протипоказання до конізації шийки матки
Показаннями до цього виду оперативного лікування є:
- дисплазія шийки матки II–III ступеня;
- наявність частинок зміненого епітелію на поверхні шийки матки (особливо з поширенням у цервікальний канал);
- лікування ерозії шийки матки;
- видалення спайок, що порушують прохідність шийкового каналу;
- видалення поліпів;
- видалення кісти;
- видалення рубцевої тканини, що утворилася після ускладнених пологів або аборту.
Протипоказання до цього оперативного втручання:
- інфекції сечостатевої системи;
- загальні гострі захворювання;
- хронічні захворювання в період загострення;
- рак шийки матки, підтверджений гістологічно.
Способи конізації шийки матки
Сьогодні існують такі способи конізації шийки матки:
- Хірургічна (з використанням скальпеля) — застарілий метод, оскільки залишає рубці.
- За допомогою електроконізації.
- За допомогою хірургічного лазера.
- За допомогою радіохвильового обладнання (сучасний, найбільш щадний, безболісний метод).
- За допомогою петльової електроексцизії.
Підготовка пацієнта до конізації шийки матки
Операцію необхідно проводити на 7-10 день циклу. Тривалість проведення — близько двадцяти хвилин. Оперативне втручання проводиться під місцевим або загальним (внутрішньовенним) наркозом в амбулаторних або стаціонарних умовах.
Малоінвазивним є метод конізації за допомогою радіохвильових хірургічних генераторів — радіохвильова конізація. Радіохвильова конізація дозволяє уникнути опіків навколишніх тканин, виключає кровотечу та інфекційні ускладнення. Період відновлення швидкий та безболісний.
Більш сучасним вважається метод петльової електроексцизії (ПЕЕ або LEEP). Його сутність — захоплення петлею частини цервікального каналу та видалення ураженої ділянки тканини без значної деструкції, що дуже важливо для подальшого гістологічного дослідження. Після такої операції кровотечі та болю практично немає (кровоносні судини та нервові закінчення в рані коагулюються).
Можливі ускладнення після конізації шийки матки
Ускладнення після такого роду операції трапляються досить рідко, хоча можливі і включають:
- кровотечі;
- інфекції статевих шляхів;
- стеноз каналу шийки матки (головним чином після конізації хірургічним шляхом);
- розвиток істміко-цервікальної недостатності, що може призвести до невиношування плоду та проникнення різного роду інфекцій в порожнину матки.
З погляду доказової медицини, жодна наукова стаття не наводить доказів того, що операція конізації шийки матки дійсно негативно впливає на процес зачаття, а також на перебіг вагітності та пологів. Проблеми з розкриттям шийки матки під час пологів можуть виникнути при наявності післяопераційних рубців. У статтях спостерігається лише співвідношення конізації та несприятливих наслідків для подальших вагітностей і пологів, але не причинно-наслідкових відносин між ними.